Будні і свята кінно-спортивної школи

P 20181003 113611

Правильне виховання молодого покоління є запорукою успіху суспільства, оскільки молодь є майбутнім країни. Нажаль, у теперішній час все складніше стає прищепити дітям  цікавість до навчання, занять спортом, любов до тварин і природи. Все більше дітей поринає у віртуальний світ нових технологій та втрачає інтерес до реального життя, а деякі навіть потрапляють у так звані «погані кампанії». Вживання алкоголю та наркотиків, рання вагітність та безліч інших проблем, у які може потрапити недосвідчена молода людина …

Питання виховання підростаючого покоління протягом більше ніж 20 років успішно вирішується у стінах кінно-спортивної школи Харківської державної зооветеринарної академії. Колектив школи здебільшого складається із дівчат, та це не заважає їм працювати у повну силу на рівні із хлопцями, оскільки кінь для них – не лише бойовий товариш у спорті, але і вірний друг, який потребує щоденної уваги та догляду. А догляд за конем – це нелегка справа. Спортсмени власноруч чистять коней та прибирають у них, приймають участь у годівлі та напуванні тварин, активно допомагають у заготівлі кормів. Ось тут і вступає в силу виховний момент: діти і студенти, які займаються у кінно-спортивній школі просто не мають часу шукати собі неприємності.

Цього року колективом кінно-спортивної школи було прийнято рішення організувати для школярів екскурсію з показовим виступом Кінного театру. Мета цього заходу – познайомити дітей із такою дивовижною твариною, як кінь, заохотити до занять кінним спортом, а також професійно зорієнтувати майбутніх студентів. Лише за один день (3 жовтня) було проведено три екскурсії, в кожній з яких кінноспортивний комплекс відвідало понад 60 дітей. Виступ кінного театру пройшов на «Ура!», глядачі були у захваті. А актори театру, які є вихованцями кінно-спортивної школи, вкладали душу у кожен номер. Майже цілий день ішов дощ, але під час виступу з-за хмар виглядало сонечко, ніби сама природа допомагала їм у цій справі.

Під час екскурсії маленькі гості побачили де живуть коні, дізналися багато цікавого про цих благородних тварин та догляд за ними, змогли поспілкуватися з кіньми, погладити їх та пригостити ласощами, а також самотужки проїхатися верхи.

Діти змогли на власні очі побачити, як проходить заготівля кормів: до кінно-спортивної школи, на щастя співробітників і спортсменів, нарешті привезли овес. Для завантаження вівса у зерносховище на конюшні не використовується техніка, лише власні зусилля, багато відер та неабиякий ентузіазм усього колективу від малого до великого. За три години спільними зусиллями майже 30 т вівса було завантажено, а коні забезпечені зерном на зиму.

У вихованців кінно-спортивної школи завжди поряд і будні, і свята. У суботу, 6 жовтня, відбулися змагання з виїздки (вищої школи верхової їзди) для дітей та спортсменів-початківців. Якщо конкур (подолання перешкод) потребує від вершника завзятості, спритності, швидкої реакції, то виїздка – це, перш за все граційність і пластичність, уміння керувати конем та рухатися гармонійно із ним.

Цього разу були проведені костюмовані змагання. Учасники  мали самостійно підготувати собі костюм та підібрати музику для створення цілісного образу. Це дало можливість дітям проявити акторські здібності, творче мислення, не стандартний підхід до справи. Цілий тиждень вони старанно готувалися, дуже переживали.

У день змагань природа подарувала теплу сонячну погоду, зібралося чимало учасників і глядачів. Діти відчували підтримку з боку батьків та родичів. Тренери також активно підтримували своїх вихованців, приділяючи  особливу увагу кожній дитині. Не у всіх все виходило з першого разу, проте маленькі спортсмени не здавалися, дуже старалися і досягли чималих успіхів: Серафіма Ільчинська стала переможницею, Анастасія Гринченко посіла ІІ місце, Анастасія Трикоза стала бронзовою призеркою. Усі учасники отримали заохочувальні призи та подарунки. Окрім цього змагання дали можливість дітям навчитися краще розуміти та відчувати своїх коней.

Попереду нові справи: цими вихідними (13 жовтня) планується проведення змагань з виїздки складнішого рівня для більш досвідчених спортсменів. 11-14 жовтня спортсмени кінно-спортивної школи приймають участь у фіналі Відкритого Кубу Дніпра з подолання перешкод. На попередніх етапах наші вихованці були в лідерах, тож сподіваємося на медалі і цього разу.

У неділю (14 жовтня) актори Кінного театру будуть виступати у м. Дергачі на святі Українського козацтва, 21 жовтня – на міжнародному турнірі. Вихованці кінно-спортивної школи дуже відповідально відносяться до підготовки показових виступів: самі придумують номери, підбирають музику, шиють костюми, щоб знову і знову дарувати вдячним глядачам посмішки і гарний настрій.

Будні і свята, показові виступи і змагання – життя в усьому його розмаїтті, наповнене пошуком та розкриттям своїх можливостей і талантів.