Засідання робочої групи із стейкхолдерами у зв’язку з оновленням освітньої програми «Мисливське господарство»

SDC19436

Сьомого лютого 2020 року на базі кафедри прикладної біології, водних біоресурсів та мисливського господарства ім. професора О.С. Тертишного Харківської державної зооветеринарної академії відбулась зустріч провідних фахівців-мисливствознавців з метою обговорення і оновлення освітньої програми «Мисливське господарство» спеціальності 205 ,,Лісове господарство”, стейкхолдерів (студентів, роботодавців та інших зацікавлених осіб), провідних педагогів у ході якої також були розглянуті питання кадрової політики у сфері лісового та мисливського господарства.

З інформаційними доповідями виступили директор Проектного Інституту Харківдіпроагроліс Трофименко Михайло Єфменович, Головний фахівець Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства Бугло Дмитро Олексійович, директор ТОВ ПП ,,Беркут” Коротун Олександр Миколайович, директор КП ,,Харківський зоопарк” Григор’єв Олексій Якович, завідувачі кафедр ХДЗВА, професори Маменко Олексій Михайлович і Гноєвий Ігор Вікторович.

У дискусії також прийняли участь декан факультету технології продукції тваринництва та менеджменту Федяєв Валерій Анатолійович, в.о. декана факультету біотехнології та природокористування Панчишний Михайло Олексійович, провідні викладачі спеціалізованих кафедр Бородін Ю.М. (голова робочої групи самооцінювання), Ємець З.В., Авдєєв А.С., студенти ХДЗВА Буцко М.Р. і Трофіменко П.О. та інші.

Інформація із Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства, що на сьогодні у лісгоспах Харківської області виникла гостра потреба у фахівцях, викликала найбільшої уваги. Наприклад, у лісгоспах Харківщини станом на 01.01.2020 р. є 57 вакантних місць на посади майстер лісу, старший майстер лісу, мисливствознавець. За інформацією директорів Проектного Інституту Харківдіпроагроліс, КП ,,Харківський зоопарк” у них також є вакантні місця для випускників ХДЗВА.

Під час цієї зустрічі фахівці-мисливствознавці підняли важливі питання. Наприклад, за останні роки у Харківській області намітилась тенденція до збільшення чисельності сірого вовка (Canis lupus), а вже є прикрі випадки за останні роки надання значної шкоди цим звіром лісовому та мисливському господарству. Було підняте питання збільшення популяції рудої лисиці (Vulpes vulpes) та розмноження бродячих собак, які є джерелами сказу. Розмноженню цінного мисливського птаха дикої качки (Anas platyrhynchos) заважає велика кількість селезнів її виду, у мисливських господарствах вже зафіксоване співвідношення птахів 1/8 (на одну самицю – вісім селезнів), за норми 1/3. Самці у такому випадку не дають висиджувати кладку, зганяють качку із гнізда, розоряють гнізда, тощо. Тому фахівцями-мисливствознавцями були надані пропозиції збільшити кредити для викладання дисциплін ,,Біологія та етологія мисливських тварин”, ,,Знаряддя і технологія полювання”, ,,Управління популяціями мисливських тварин” або ввести нову вибіркову дисципліну, під час викладання якої буде наголошено про запобігання негативного впливу диких тварин народному господарству.

Мисливське господарство – важлива галузь народного господарства держави, яка у найближчий час буде активно розвиватись.

У ході зустрічі до робочої групи звернувся менеджер компанії NIPCon, яка у ході своєї діяльності займається веденням лісового господарства, із запитом про потребу у спеціалістах та надання їм роботи за фахом.

Одноголосно фахівці-мисливствознавці прийшли до висновку, що Харківська державна зооветеринарна академія надає послуги за освітньою програмою «Мисливське господарство» спеціальності 205 ,,Лісове господарство” на високому професійному рівні. Цілі і задачі освітньої програми відповідають сучасному стану мисливського господарства. Освітня програма ураховує сучасні тенденції розвитку спеціальності і галузевий контекст, розвиток відбувається з врахуванням тенденцій ринку праці. Матеріальна база випускаючих кафедр – на сучасному рівні. Кадровий склад педагогічного персоналу повністю відповідає вимогам Ліцензійних умов. Налагоджено міцний зв’язок з кращими лісгоспами та мисливськими господарствами, у яких працюють випускники ХДЗВА. Забезпечення висококваліфікованої діяльності освітньої програми «Мисливське господарство» спеціальності 205 ,,Лісове господарство” у Харківській державній зооветеринарній академії має бути і надалі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *