Круглий стіл на тему: “Жінка – епоха”

изображение viber 2021 03 17 19 05 421

   До Дня народження Ліни Костенко кафедра іноземних мов                    проводила круглий стіл на тему: “Жінка – епоха”

19 березня 2021 року виповнюється 91 рік  українській поетесі, живому класикові української літератури Ліні Костенко.
Згадаємо найцікавіші факти з життя людини-епохи.

  1. Через впертість та неабияку сміливість Ліну Костенко називають залізною жінкою. Вона завжди говорила та писала, що хотіла. Навіть коли її колеги боялись репресій та мовчали, вона відкрито критикувала владу. Таку незламність поетеса унаслідувала від бабусі.
  2. Поетеса два рази виходила заміж. Перший раз – за поляка Єжи-Яна Пахльовського. У шлюбі народилася донька Оксана (поетеса Оксана Пахльовська). Вдруге – за директора Кіностудії імені Олександра Довженка Василя Цвіркунова. У цьому шлюбі народився син Василь.
  3. Ліна Костенко відмовилася від звання Героя України. За словами письменниці, їй не потрібні жодні нагороди.
  4. За все життя Костенко написала лише один прозаїчний твір – роман «Записки українського самашедшого», який вийшов у грудні 2010 року. Роман отримав неоднозначні відгуки аудиторії.
  5. Один твір письменниці екранізували. Це – кіносценарій «Перевірте свої годинники» 1963 року. У ньому розповідається про українських поетів, загиблих під час Другої світової війни. Фільм зняли у 1964 році, але його так і не побачили глядачі. Його так переробили, що Костенко відмовилася від авторства.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *