Освітній центр “Крим-Україна, Донбас-Україна”

У 2021 році значно спрощено можливість отримання української освіти абітурієнтами місцем проживання яких є тимчасово окупована територія Автономної Республіки Крим та тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях.

Відповідно до Наказів МОН України № 105 від 30.01.2017 року № 697 від 21.06.2017, № 238 від 07.03.2018 розроблено «Порядок прийому для здобуття вищої та професійно-технічної освіти осіб, місцем проживання яких є територія проведення операції об’єднаних сил (на період її проведення) та Наказів МОН України №560 від 24.05.16 року, №483 від 08.04.20 року розроблено “Порядок прийому для здобуття вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя” та “Порядок прийому для здобуття вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти осіб, місцем проживання яких є тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях

На основі запропонованих порядків, дітям з тимчасово окупованих територій та територій проведення операції об’єднаних сил відкривається новий, значно простіший шлях для отримання атестатів і вступу до вищих навчальних закладів на території України.

З цією метою на базі Харківської державної зооветеринарної академії (далі ХДЗВА)  при приймальній комісії працює освітній центр «Крим-Україна, Донбас-Україна».

Активна робота з абітурієнтами буде проводитися з 14 червня по 30 вересня поточного року.

Основне завдання освітнього центру – це супровід і допомога абітурієнтам, які проживають на території, непідконтрольній Україні, в отриманні атестата про повну загальну середню освіту та вступі до ХДЗВА. 

Покрокова інструкція для отримання документа про повну загальну середню освіту через освітній центр «Крим-Україна, Донбас-Україна» на базі Харківської державної зооветеринарної академії:

 • Крок 1.Зверніться до освітнього центру , який функціонує при приймальній комісії ХДЗВА. Направте до ХДЗВА повідомлення про намір вступу до академії та отримайте запрошення.
 • Крок 2.З 14 червня по 30 вересня поточного року надайте до центру такі документи:
  • заяву (для повнолітніх) або заяву батьків (одного з батьків) або інших законних представників (для неповнолітніх) заявників;
  • документ, що посвідчує особу та громадянство (відповідно до статті 5 Закону України «Про громадянство України»), або свідоцтво про народження;
  • освітню декларацію (яку допоможе заповнити представник освітнього центру. В освітній декларації буде така інформація: ваші прізвище, ім’я та по батькові (за наявності); документ, що посвідчує особу та громадянство; місце проживання; повна назва навчального закладу, у якому навчався заявник, здобутий освітній рівень; освітній рівень, на який претендує заявник; кількість повних років навчання в навчальних закладах на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим або території проведення операції об’єднаних сил, а також інформація щодо опанованих, на його думку, предметів шкільної програми.
  • фото розміром 3х4.
 • Крок 3. Зверніться до комунального закладу «Харківська санаторна школа №13» Харківської обласної ради або до комунального закладу «Харківський науковий ліцей – інтернат «Обдарованість» Харківської обласної ради для проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації (ДПА) з таких предметів:
  • українська мова;
  • історія України.
 • Крок 4. Після успішного проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації отримайте в освітньому центрі довідку уповноваженого загальноосвітнього навчального закладу (комунальний заклад «Харківська санаторна школа №13» Харківської обласної ради або комунальний заклад «Харківський науковий ліцей – інтернат «Обдарованість»  Харківської обласної ради) про успішне проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації. Одночасно з видачею довідки для Вас буде замовлено свідоцтво про загальну середню освіту.
 • Крок 5.Подайте особисто в письмовій формі до приймальної комісії ХДЗВА такі документи:
  • паспорт (свідоцтво про народження);
  • чотири кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см;
  • довідку уповноваженого загальноосвітнього навчального закладу (комунальний заклад «Харківська санаторна школа №13» Харківської обласної ради або комунальний заклад «Харківський науковий ліцей – інтернат «Обдарованість» Харківської обласної ради) про успішне проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації, яка є підставою для участі в конкурсі без подання сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання.

Покрокова інструкція для вступу до ХДЗВА через освітній центр

 «Крим-Україна, Донбас-Україна»:

ПОКРОКОВА ІНСТРУКЦІЯ ВСТУПНИКАМ З ДОНЕЦЬКОЇ ТА ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТЕЙ

ПОКРОКОВА ІНСТРУКЦІЯ ВСТУПНИКАМ З КРИМУ

1. Особисто подайте заяву та заповніть освітню декларацію в ОЦ – щоб навчатись на бюджеті за квотою 2 – до 12:00 години 19 липня (за сертифікатами ЗНО), до 12:00 години 14 липня (за вступними іспитами), за контрактом – до 12:00 години 29 вересня (за сертифікатами ЗНО), до 12:00 години 23 вересня (за вступними іспитами)

 Вступ на бюджет на бакалавра (магістра ветеринарного спрямування):

·         Прийом документів – до 19 липня

·         Вступні іспити – до 19 липня

·         Зарахування – до 23 липня

2. Складіть на базі Центру два іспити державної підсумкової атестації: українська мова та історія України. Безкоштовні відеоуроки, презентації, тести є тут:dostupnaosvita.com.ua. Реєстрація не потрібна.

3. Складіть один профільний вступний іспит (встановлює ЗВО).

 У 2021 році в наказах про зарахування (з метою безпеки вступників) прізвища шифруватимуться.

Перелік населених пунктів, з яких можна вступати за спрощеною процедурою за посиланням

Важливо!

Якщо ви маєте статус переміщеної особи і вступите на бюджет, то держава надасть вам: 

              соціальну стипендію;

підручники на безоплатній основі;

безоплатний доступ до мережі Інтернет, систем баз даних у державних та комунальних навчальних закладах

 

Документи для вступу на контракту форму навчання через освітні центри «Донбас-Україна» до 

29 вересня.

 

Дізнатися більше можна за телефоном «Урядова гаряча лінія» з питань освіти для осіб місцем проживання яких є тимчасово окупована територія АР Крим та м. Севастополь та тимчасово окупована територія Донбасу.

0 800 504 425 – безкоштовно

1. Особисто подайте заяву та заповніть освітню декларацію в ОЦ – щоб навчатись на бюджеті за квотою 2  – до 12:00 години 19 липня (за сертифікатами ЗНО), до 12:00 години 14 липня (за вступними іспитами), за контрактом – до 12:00 години 29 вересня (за сертифікатами ЗНО), до 12:00 години 23 вересня (за вступними іспитами)

Вступ на бюджет на бакалавра (магістра ветеринарного спрямування):

·         Прийом документів – до 19 липня

·         Вступні іспити – до 19 липня

·         Зарахування – до 23 липня

2. Складіть на базі Центру два іспити державної підсумкової атестації: українська мова та історія України. Безкоштовні відеоуроки, презентації, тести є тут: dostupnaosvita.com.ua. Реєстрація не потрібна.

3. Складіть один профільний вступний іспит (встановлює ЗВО).

У 2021 році в наказах про зарахування (з метою безпеки вступників) прізвища шифруватимуться 

 
Важливо!

Якщо ви маєте статус переміщеної особи і вступите на бюджет, то держава надасть вам: 

              соціальну стипендію;

підручники на безоплатній основі;

безоплатний доступ до мережі Інтернет, систем баз даних у державних та комунальних навчальних закладах

 

Документи для вступу на контракту форму навчання через освітні центри «Крим-Україна» за всіма рівнями прийматимуться до 

29 вересня.

 

Дізнатися більше можна за телефоном «Урядова гаряча лінія» з питань освіти для осіб місцем проживання яких є тимчасово окупована територія АР Крим та м. Севастополь та тимчасово окупована територія Донбасу.

0 800 504 425 – безкоштовно! 

Усі особи, які вступають через освітній центр «Крим -Україна, Донбас-Україна» беруть участь у загальному конкурсі на місця державного замовлення.
Вступник з тимчасово окупованих територій та територій проведення операції об’єднаних сил, який має український атестат і позитивні результати ЗНО, має можливість вступати до будь-якого вишу України для участі в широкому конкурсі на місця державного замовлення.

Під час оформлення документів та проходження атестації у уповноваженому закладі загальної середньої освіти абітурієнтам надається безкоштовно гуртожиток, інші законні представники заявника сплачують за проживання згідно кошторису.

Контактна інформація
освітнього центру «Крим-Україна, Донбас-Україна» на базі

Харківської державної зооветеринарної академії

Адреса центру
62341,Харківська обл., Дергачівський район, смт. Мала Данилівка, ХДЗВА, вул. Академічна 1
Приймальна комісія (Головний корпус, ауд. 101)
Протягом року освітній центр працює:
Понеділок – п’ятниця: з 9.00 до 17.00
Перерва: з 12.00 до 13.00
Субота, неділя – вихідні.
Керівник освітнього центру:
Храпач Костянтин Григорович
e-mail: pk_zoovet2019@ukr.net
тел. (05763) 57-4-23;
моб. тел. 0961577272.

Інформація про уповноважені заклади загальної середньої освіти

Комунальний заклад «Харківський науковий ліцей – інтернат «Обдарованість»  Харківської обласної ради
61047, Харківська обл., м. Харків, Індустріальний район, вул. Миру, 102А
Директор ліцею:  Поливанний Валерій Сергійович
тел. (0572) 99-10-03
е-mail: Obdarovanist@ukr.net

Комунальний заклад «Харківська санаторна школа №13» Харківської обласної ради

61085, Харківська область, м. Харків, Київський район, вулиця Академіка Проскури, 7

Директор: Михайленко Галина Володимирівна

Тел.:(057)700-26-28, (057)315-12-14

е-mail: pr.sannvk13@internatkh.org.ua

Корисні посилання