Участь у роботі германо-слов’янської археологічної експедиції.

Під час канікул студентів у викладачів з’явилась можливість більш ґрунтовно зайнятися науково-дослідною роботою. Співробітники кафедри нормальної та патологічної морфології вже третій рік беруть активну участь у роботі германо-слов’янської археологічної експедиції. Робота полягає у видовій і віковій ідентифікації кісток і їх фрагментів, що були знайдені у похованнях давніх германців, а також на території їх поселень. Залишки кількох таких поселень, в яких люди жили у 4-5 столітті н.е., знайдено на території Слобожанщини. Цікавим виявилась різниця між складом кісток, виявлених у похованнях як залишків жертовної їжі і знайденими на території поселень. Одержані матеріали є важливими для археологічної науки, дають інформацію про побут людей, про склад їх їжі, соціальне розшарування, про види тварин, яких вони розводили і використовували з різною метою. Неочікуваним виявилась наявність на території поселення серед кісток тварин решток рублених кісток людини.

Bookmark the permalink.